PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10000443}

Szpak

The Starling
6,4 3 975
ocen
6,4 10 1 3975
3,3 3
oceny krytyków
Szpak
powrót do forum filmu Szpak

Tak to jest, gdy komicy biorą się za dramaty. Wyszedł ni to dramato-czarna komedia, ni to feel-good-movie, ni to dramat ze szczęśliwym zakończeniem... Melissa, z dobrym warsztatem komediowym, nie dała rady w dramatycznych scenach. Chris może i dałby radę, gdyby wyszedł poza minę zbolałego smutasa. W głębi oczu dwójki głównych aktorów nie kryje się żadne cierpienie, a mówimy tu przecież o największej możliwej tragedii, która spotkała głównych bohaterów. W filmie jest wiele scen poważnych, dramatycznych, niektóre z nich zagrane z dodatkiem czarnego humoru, niektóre na poważnie... Po prostu można się pogubić w tym, z czym mamy tu do czynienia. Co chce nam autor opowiedzieć - opisać dramat, wychodzenie z traumy, pokazać relację głównej bohaterki i terapeuty, czy raczej relację małżeńską, czy przemianę wewnętrzną bohaterki w zetknięciu ze szpakiem, a może przemianę weterynarza? Narracja naprawdę jest trochę pokraczna. Do tego nieco dłużyzn, jak np. końcowe wyznanie głównego bohatera na terapii grupowej. Po prostu już nie wiadomo było, co ja mam przeżywać na tym filmie i czym się przejmować - a może widz ma być podniesiony na duchu, bo Melissa twardzielka, szpak jest humorystyczny, a Kevin jednak pomoże? Za dużo tu grochu z kapustą. Nie znam książki i nie wiem, czy można było zrobić lepszy film, może materiał literacki był niewystarczający...

ocenił(a) film na 8
bajkiznutagrozy

A mi się dobrze oglądało ten dramatyczno- komediowy misz masz, bez komediowych wstawek, których jednak było mało film byłby ciężki, traktuje to jako celowy zabieg. Nie znam Melissy z ról komediowych i to chyba dlatego dobrze mi się ja oglądało w dramacie. Może wlasnie o to chodziło, żeby nie wylewało się z niej cierpienie jak z jej męża? Nie mam pewności, ale może to tez celowy zabieg. Może ta jej bezemocjonalnosc to już takie otępienie i pustka po stracie. Sporo wątków, to racja, najchętniej obejrzałabym osobne filmy z głównym wątkiem relacji ze szpakiem albo weterynarzem. Ale może to tez celowy niedosyt dla widza? Film mocno specyficzny ale dzięki temu jest o czym rozmawiać ;)

ocenił(a) film na 7
bajkiznutagrozy

Zależy kto się na co nastawi. Ja znalazłam w kategorii komedie więc spodziewałam się czegoś lżejszego, ale ogólnie jestem na tak :)

ocenił(a) film na 6
bajkiznutagrozy

Osobiście uważam, że wszystko się tam mniej więcej kleiło, a te zarzuty do filmu brzmią jak wymyślone na siłę, byle cokolwiek napisać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones