PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11815}

Wykidajło

Road House
7,0 22 860
ocen
7,0 10 1 22860
6,6 12
ocen krytyków
Wykidajło
powrót do forum filmu Wykidajło

Wirująca przemoc

ocenił(a) film na 5

Ten film jest jednym wielkim hymnem na cześć Patricka Swayze. Jego postać zdaje się krzyczeć z ekranu: "to do mnie należą lata 80te". Reżyser zadbał by kamera nie opuszczała go ani na chwilę, a aktor przez pół filmu odsłaniał swoje muskuły (możecie traktować "Road House" jako poradnik "500 powodów zmuszających nas do ściągnięcia koszulki), a czasami nawet pokazywał więcej... Uosabia on tutaj marzenie każdej niewiasty, a większość facetów chciałaby nim być.

Prócz tego to sztampowe kino akcji. Stanowi wymianę aktów zemsty zwieńczoną krwawą masakrą. Żeby bardziej sprofilować specjalizację gatunkową, mamy do czynienia z mordobiciem. Bohaterowie sięgają po broń w ostateczności, częściej odrzucając ją przy najbliższej okazji by zacisnąć gardę. Walki są wykonane nieźle, choć prosiły się o lepszą dynamikę.

Nie będę jednak wam odradzał tego dzieła. Co to, to nie. Mimo schematyczności, banalności itd. jest to jednak przyjemna wycieczka do czasów minionej epoki. Pod warunkiem, że potraktujemy ją z przymrużeniem oka.

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

W sumie racja. Sam film jest typowym kinem z lat 80., ale gdy się ogląda go dzisiaj, to już nie jest to samo co kiedyś. Jest parę momentów trzymających w napięciu (w czasie końcowych walk), ale ogólnie sam film to przeważnie ciągłe mordobicie. Fabuła mało ciekawa, jak to w kinie akcji bywa.

Osobiście byłem tym filmem znudzony i oglądałem go do końca, gdyż liczyłem na ciekawszy rozwój akcji. Niestety przeliczyłem się.

ocenił(a) film na 7
underground73

Przecież ten smark z mleczkiem pod nosem urodził się jak już to pod koniec lat 80-tych, więc nie ma pojęcia czym jest klimat w filmie. Do tego, nawet największy lamer i laik kina, widzi w tej produkcji, dobry film i tyle...:O

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Super koment☺Patryk byl super gosc i aktor..i te jego wszelkie talenty spiewaka tancerza zolnierza itd..i wspomniane kasety video..i kochane lata 80te..az szkoda, ze Patryka juz brak..niepowetowana strata dla swiata kina..

Ps.nie byl marzeniem kazdej niewiasty, nie szalejmy

Lucky_luke

Ja w klubie disco mogę robić wszystko
Wyciągam damy spod opieki mamy
I małolaty spod opieki taty
Na bramce stoję, nikogo się nie boję
Ja jestem "King Bruce Lee Karate Mistrz"

Gdy trzeba będzie ja ciebie obronię
Znam parę chwytów, ciałem zasłonię
Ciosy karate ćwiczyłem z bratem
Ja jestem
"King Bruce Lee Karate Mistrz" } x2

Już ci mówiłem, mała, nie rycz
Mam w sobie dzikość żółtej pantery
W tej dyskotece nie ma frajera
Co by podskoczył lub ze mną zadzierał
Ja jestem
"King Bruce Lee Karate Mistrz" } x2

Gdy ja dołożę, wtedy nie daj Boże
Reanimacja nawet nie pomoże
Po dobrej wódzie lepszy jestem w dżudzie
Ja jestem "King Bruce Lee Karate Mistrz")x2
( Ha)

Lucky_luke

Pijani dyskotekowy naćpani narkotykami podrywają młode dziewczyny w tych naszych realiach polskich!

atari799927176virgin

Dyskotekowcy*

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones