PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10048850}

Ronja, córka zbójnika

Ronja Rövardotter
5,9 265
ocen
5,9 10 1 265
Ronja, córka zbójnika
powrót do forum serialu Ronja, córka zbójnika

Serial sam w sobie bardzo ładnie wykonany, kostiumy, muzyka, zamek, kadry i te magiczne stworzenia, cały
klimat robi wrażenie. Jednak nie rozumiem na siłę dodawanych wątków których w książce nie było czyli miasteczka, tych kobiet, porwanie ronji na koniec sezonu żeby zrobić wielkie boom i osób ciemnoskórych.. wolała bym mini serial który dobrze ładnie odwzorowuje tę historię niż serial kręcony pod następny sezon i ogromną ilość wątków.

Jakas_tam_nazwa

Warto zauważyć, że w obu bandach jest dokładnie jeden murzyn, tak jakby odhaczyli z listy, żeby Netflix się nie przyczepił xD

ocenił(a) serial na 6
blackerror

XDD no niestety tak to wygląda

ocenił(a) serial na 5
Jakas_tam_nazwa

Popieram. To była jedna z książek mojego dzieciństwa, do tej pory pamiętam jednocześnie prosty, piękny i surowy język w jakim autorka snuła opowieść o rodzącym się siostrzano-braterskim uczuciu między Ronją a Birkiem w klimacie mrocznego boru i to, z jaką prostotą uchwyciła jak dramatyczne i bolesne mogą być relacje między dziećmi i rodzicami, nawet przy obfitości miłości. Oglądając serial miałam wrażenie, że wkółko patrzę na Mattisa i Borkę wywywających się nawzajem od świń i smętne, w założeniu wzruszające reminiscencje dorosłych, częściowo nieobecnych w książce bohaterów. Nowe wątki sprawiały wrażenie zrobionych wybitnie na siłę, a to, co najistotniejsze, czyli relacja Ronji z Birkiem oraz intensywność jej konfliktu z ojcem, wypadło gdzieś tam w tle i banalnie. Dziewczynka grająca Ronję sprostała wdg. mnie zadaniu, choć jest trochę zbyt mało dzika, ekranowemu Birkowi brakuje natomiast ikry. Na plus na pewno muzyka, piękno lasu we wszystkich porach roku i design baśniowych stworów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones