PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771634}

Opowieść podręcznej

The Handmaid's Tale
8,0 72 558
ocen
8,0 10 1 72558
7,7 15
ocen krytyków
Opowieść podręcznej
powrót do forum serialu Opowieść podręcznej

niepokojąco aktualny....

ocenił(a) serial na 8

niepokojąco aktualny....

ocenił(a) serial na 10
lily333

...tak jak w tym filmie, przecież się tych kobiet AŻ tak bardzo nie gwałci, prawda?
To, co pokazuje ten serial to scenariusz jak najbardziej możliwy. Wszędzie, gdzie do władzy dorwą się fanatycy. I nie ma znaczenia w co ci fanatycy wierzą.
Popatrzcie tylko co stało się z Afganistanem czy Iranem a to były zupełnie normalne kraje, gdzie kobiety żyły tak jak w Europie.
Ale oczywiście znajdą się tacy, co powiedzą, że to przecież tylko u muzułmanów...

ocenił(a) serial na 6
limajka

Dla mnie fanatykiem jest np. Merkel czy Soros.

ocenił(a) serial na 6
lily333

Bardziej facetów się dyskryminuje np. w sądzie o prawa nad dzieckiem, a kobieta ma u nas różne przywileje i traktuje się ją z szacunkiem nie to co w krajach islamskich.

soldier175

Skoro kobieta chodzi w ciąży, rodzi dziecko, karmi i opiekuje się nim, poświęcając dla niego karierę, to dlaczego ojciec miałby dostać prawa? Co innego, gdyby kobieta była złą matką, to wtedy jak najbardziej ojciec powinien dostać prawo do opieki.
Jakie przywileje ma kobieta i na czym polega ten szacunek?

ocenił(a) serial na 6
lily333

Matka może być zła i tak wygra z dobrym ojcem w sądzie i jeszcze dostanie alimenty.
Nie masz przywilejów jako kobieta? Może zamiast pytać, sama zastanów się jakie one są albo spytaj koleżanki.

soldier175

Alimenty są na dziecko. Nie wierzę, że jeśli facet przedstawi dowody na to, że kobieta zaniedbuje dziecko, ojciec nie otrzyma praw.
Nie mam przywilejów. Skoro ty twierdzisz, ze mam, to powiedz jakie. Chyba, że sam nie wiesz, ale przecież nie możesz się do tego przyznać, więc idziesz w zaparte i starasz się zrzucić na mnie poszukiwanie wyimaginowanych przez ciebie przywilejów. Nie ze mną te numery.

ocenił(a) serial na 6
lily333

W teorii, w praktyce kasa też jest dla niej a ty życia nie znasz, myślisz że dowody tak łatwo zrobić, a kobieta wystarczy że ściemni że ojciec molestuje dziecko i ma on przerąbane.

Po prostu masz przywileje od zawsze i ich nie dostrzegasz, np. jak się umawiacie na randkę to facet płaci za ciebie w restauracji czy w kinie. Na facecie spoczywa trud utrzymania rodziny. Na kobietę patrzy się pobłażliwiej jak coś zrobię złego, kobiet nie bije się, jest się miłym dla nich, za wejście do klubu nie płacą albo płacą mniej, mają szybciej emeryturę.

Kończę tę dyskusję, bo to jest portal o filmach.

soldier175

W Polsce alimenty wynoszą 300-500 zł. Z czego 80% miga się od płacenia. Za tyle nie utrzyma dziecka, nie mówiąc o kimś więcej. Nie wystarczyło "ściemnić", w sądzie trzeba jeszcze mieć dowody.
Płaci osoba, która zaprasza, a nie facet. Jeśli chodzi o kluby, to liczą na to, że jeśli ściagną więcej kobiet, to przyjdzie więcej facetów liczących na to, że upija laskę i ja zalicza. To czysty biznes, a nie przywilej. Niby kobiety mają wcześniejsza emeryturę, ale jest ona dużo niższa. Jakoś faceci nie stosują się do tego, że kobiet się nie bije, skoro przemoc domowa w Polsce kwitnie i ma się dobrze.
To są niby te przywileje, które mają wynagrodzić dyskryminację?

lily333

A i nie znam związków, w których facet utrzymuje rodzinę, za to znam takie, w których kobieta po pracy zajmuje się domem i dziećmi, a facet zabija bąki.

ocenił(a) serial na 6
lily333

Bo widocznie żyjesz w takim patologicznym środowisku biedaków i idiotek. Przecież nikt jej nie zmuszał do wiązania się z takim facetem, ale widocznie tak jej pasuje "łobuz kocha najmocniej".
I jak niby kobiety są dyskryminowane w Polsce? Każdy ma tak jak sobie "pościeli".

ocenił(a) serial na 7
soldier175

A propos tych 'przywilejów':

https://przemoc.gov.pl/przemoc-seksualna/statystyki-i-badania

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1708908,1,kobiety-slono-p laca-za-macierzynstwo-emerytura-nizsza-o-40-proc.read

http://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/przemoc-w-rodzinie/50863,Prze moc-w-rodzinie.html

Dodam jeszcze, że kobiety pracując na tych samych stanowiskach zarabiają mniej od mężczyzn.

Reasumując, chłopcze wyjmij głowę z du*** i rozejrzyj się dookoła, bo bredzisz i się ośmieszasz.

soldier175

Jeśli uważasz, że cała Polska to patologia, to tak, żyję w patologii (w sumie dyskryminacja kobiet ze względu na płeć to patologia, a w Polsce ma się dobrze). A co do dyskryminacji, to koleżanka już podała ci linki. Dodam jeszcze utrudnianie kobietom dostępu do antykoncepcji, próby zmuszania kobiet do rodzenia chorych dzieci oraz dzieci z przestępstw, wyroki w zawieszeniu za przestępstwa seksualne, wtórna wiktymizacja ofiar przemocy seksualnej, brak dostępu do zabiegu sterylizacji, chociaż wazektomia w Polsce jest legalna.

lily333

lily333 BRAAAWOOOOOOOO !!!!!!! jest dokładnie jak piszesz!!! w końcu ktoś tych biednych i poszkodowanych życiowo egocentryków zripostował!!! ale to i tak jak grochem o ścianę...

lily333

z tymi alimentami xD kasa dla kobiety xD no może ojciec ma jeszcze nie płacic, bo dziecko jest za darmo, nie je, nie pije, nie potrzebuje leków i rzeczy do szkoły. Tj to nie do Ciebie lily, a do tego co pisze o tych przywilejach dla kobiet xD Moj ojciec sie mna nie przejmuje, aktualnie studiuje i nie wyobrazam sobie, ze mialabym nie dostawac tej biedy, ktora dostaje od panstwa... Mam 400 zł, bo on się miga i ktos mi tu będzie biadolił, że mi się to nie należy xDD
Przepraszam, za pomieszanie z poplątaniem, ale dawno mnie nic tak nie ruszyło.

ocenił(a) serial na 6
rammsteinbitch

Wiesz, są też takie kobiety co polują na bogatych facetów, tylko po to żeby złapać go na dziecko i są ustawione z alimentów na minimum 18 lat.
Nie każdy jest biedny.

soldier175

Ilu jest bogatych facetów? A ty robisz z tego regułę. Zresztą chyba byli przy tym, jak robili to dziecko. Założę się, że byłbyś z jednym z tych facetów, którzy nie będą płacić na swoje dzieci. O ile już nie migasz się od płacenia.

ocenił(a) serial na 6
lily333

ty jesteś biedna i poruszasz się w takim towarzystwie i myślisz że to reguła, u mnie jest odwrotnie

soldier175

Mam nadzieję, że nie pracujesz jako wróżka.

soldier175

Tak marudzisz, że poruszamy się w dziwnym towarzystwie, hm. No to Ty masz ciekawsze, skoro patrzysz przez pryzmat 'kobiet polujacych na facetów dla alimentów'. Te kilka złotych za alimenty, to niezła beka. Bardzo łatwo się wymigać od nich na dodatek.
Ale ciekawą dyskusję rozpocząłeś, powiedz mi jak bardzo kobiety są złe, a ja Ci powiem, jak smutne życie masz :)

ocenił(a) serial na 6
rammsteinbitch

Bo faktycznie dziwne to towarzystwo, ja pochodzę z porządnego to mnie dziwi, a to pokazałem przykład dla takich kobiet, że one nie są święte jak im wydaje.
Kobiety kocham, tylko feministki są smutno skrzywione.

soldier175

Pochodzisz z porządnego środowiska a używasz takiego rynsztokowego słownictwa? W dodatku, delikatnie mówiąc, brakuje ci kultury. Jeśli chodzi o porządne środowisko mam jednak wyższe standardy niż twoje.
Niech opatrzność broni kobiety przed tak "kochającymi" mężczyznami.

ocenił(a) serial na 7
soldier175

Oczywiście, że kobiety nie są święte, jednakowo jak mężczyźni. Jesteśmy w równym stopniu (nie)święci, rozmaici, ale równi - to przeświadczenie leży właśnie u fundamentów feminizmu. Tymczasem w Twojej głowie toczy się jakaś dziwaczna wojna płci, z której wyprowadzasz wniosek o "pokrzywieniu" feministek.

ocenił(a) serial na 6
ex_machina_durejko

Feministki nie walczą o równość, bo tam gdzie mają większe przywileje to jest ok (jak trzeba wnieść coś ciężkiego - facet od tego jest!, facet pracuje ciężko fizycznie w przeciwieństwie do kobiet to też w porządku), tylko walczą o przywileje dla siebie i skrzywdził ich kiedyś jakiś facet, albo żaden normalny ich nie chce i mają jakiś chory uraz.

ocenił(a) serial na 7
soldier175

Co równość wobec prawa ma wspólnego z wnoszeniem czegoś ciężkiego?
Ten słynny żart o feminizmie kończącym się tam, gdzie trzeba wtargać lodówkę na dowolne piętro, można bardzo łatwo odwrócić - meninizm kończy się wszak tam, gdzie trzeba wybrać kwiatki na dzień matki albo kolor ścian w sypialni. Tylko co to ma wciąż wspólnego z wzajemnym szacunkiem, prawem do głosowania i samostanowienia, upodmiotowieniem, równymi zarobkami na tych samych stanowiskach i tak dalej?
Twoja wiedza o feminizmie jest wątła i czerpana prawdopodobnie z wypaczających jego sens, niemerytorycznych, bo wartościujących pejoratywnie źródeł.
Określenia "przywilej" też nie rozumiesz - stosujesz je tam, gdzie powinieneś używać słów: kindersztuba, wzorce zachowania, savoir vivre czy tradycja. A wszystkie z nich mają swój fundament w kulturze, która nie jest stałą. Ja, wybierając się w podróż, zawsze zabieram ze sobą taki bagaż, który sama będę w stanie transportować i wrzucić na półkę nad fotelami - wykorzystywanie mężczyzn w zakresie zajmowania się moją własnością uznaję za mało eleganckie, choć jeśli któryś sam zaproponuje mi pomoc, z uśmiechem ją przyjmuję. To zwyczajne, codzienne gesty - wciąż nie mające nic wspólnego z feminizmem.
Inni użytkownicy wymienili Ci już nazwiska kilku feministek, które nie odpowiadają Twojemu wyobrażeniu nieatrakcyjnych, pokiereszowanych i budzących powszechną męską awersję kobiet, więc prostowanie tego uprzedzenia sobie odpuszczę.
Feminizm to nie walka z mężczyznami, tylko koegzystowanie na równych zasadach w każdym miejscu i o każdym czasie: zwalczanie kultury gwałtu, dostęp do antykoncepcji, protestowanie wobec przykładania nierównych, opresyjnych standardów i zakładania z góry, że "kobieta powinna to...", a "mężczyzna tamto...". Tak, to także dekonstrukcja społecznego przeświadczenia, że skoro jesteś facetem, to niejako z automatu musisz sam wnosić te wszystkie lodówki na 10. piętro. Bo nie musisz.

ocenił(a) serial na 6
ex_machina_durejko

Ładnie piszesz, ale w praktyce jest inaczej. W tych krajach rozwiniętych gdzie kobiety nie są dyskryminowane (w tym Polska), to są głównie feministki oszołomki.
Dlaczego feministki w Europie, nie walczą z islamem, który tak upokarza kobiety, a nawet go bronią? Przecież tam kobieta nie ma żadnych praw, zależna jest od męża.

ocenił(a) serial na 7
soldier175

Rozumiem, że nie odniesiesz się merytorycznie do żadnych argumentów. Żałuję, ale nie jestem zaskoczona, że zacząłeś od komplementowania estetyki, żeby za chwilę stwierdzić, że prawda jest inna (no bo ładnie to się pisze bajki, nie gromadzi fakty). Jaka? "Feministki to oszołomki" (to Twoja konstruktywna odpowiedź na szereg wyłuszczonych przeze mnie we wcześniejszej wypowiedzi spraw, które podnosi w dyskursie publicznym feminizm - dyskusja na takim poziomie zaczyna mnie nudzić). See what you're doing here, ale nie ze mną te numery. Podejmijmy ostatnią próbę. Oszołomki według jakiego punktu odniesienia?
I kolejny przykład umocowany w rzeczywistości jak filip z konopi lub królik z kapelusza. W Europie nie trzeba walczyć z islamem, ponieważ wystarczająco od męża uzależnia tu kobiety wciąż opresyjna mentalność oraz jej polityczno-społeczno-religijne realizacje. Walka z czymś, co nie kształtuje rzeczywistości wokół Ciebie, nie ma sensu, ponieważ - przez to, że jest urojona - zawsze będzie nieskuteczna i stanie się wyłącznie źródłem teorii spiskowych oraz rosnącej frustracji, objawiającej się brawurowymi husarskimi szarżami na forach pod hasłem "[Tu wstaw dowolną grupę społeczną] won mi stąd!".
Wmawiasz innym afirmację islamu, utożsamiając ją z niezgodą na stosowanie odpowiedzialności zbiorowej za zamachy terrorystyczne. Tłumaczę raz jeszcze. Feminizm (jak każda emancypacyjna ideologia) pozwala egzystować na takich zasadach, jakie samemu się wyznaje. Z podkreśleniem ostatnich czterech słów. Ergo: jeżeli dana kobieta wyznaje daną religię i pozytywnie wartościuje swoją podległość wobec kogokolwiek, ma do tego prawo. To, do czego prawa nie ma (ani kobieta, ani mężczyzna), to narzucanie tym, którzy tego nie chcą, jednakowego systemu wartości. Islam, jak 99% (jeśli nie 100%) systemów religijnych, tworzy hierarchię podległości i jeżeli jest rozumiany dosłownie, staje się pożywką dla wszelkiej maści jednostek poszukujących ideologicznej podkładki dla swoich szowinizmów. Podobnie jak katolicyzm. Spróbuj pojąć, że feminizm nie walczy z islamem lub katolicyzmem, tylko codzienną, często ledwo zauważalną dyskryminacją, którą ktoś legitymizuje jakąś religią.

ocenił(a) serial na 6
ex_machina_durejko

Serio myślisz że kobieta w islamie jest podległa mężowi bo tak sama zdecydowała? Ona nie ma żadnego wyboru, a jak ją zgwałcą to jeszcze rodzina ją zabije jako hańba a oprawcy nic nie zrobią. Śluby z dziewczynkami też są ok? Po prostu bronicie islamu bo to zaślepienie lewackie, logiki w tym nie ma.

ocenił(a) serial na 7
soldier175

Nie przeczytałeś mojej wypowiedzi, okej, rozumiem, za dużo literek. Szkoda strzępić klawiaturę.

soldier175

Kto broni islamu?

soldier175

Sprawdź w słowniku słowo przywileje, to może przestaniesz bredzić. Feministki walczą o prawa, które się kobietom należą, tak jak każdemu człowiekowi.
Czyżby ciebie skrzywdziła jakaś kobieta, albo żadna normalna ciebie nie chce i masz jakiś chory uraz?

ocenił(a) serial na 9
soldier175

tak jest!

ocenił(a) serial na 7
soldier175

A ja Cię zdziwię mój drogi kolego, jestem feministką i mam męża, także nie jest tak że ktoś mnie strasznie skrzywdził i nikt mnie nie chce. I powiem Ci coś jeszcze, przy każdych remontach czy tym podobnych razem z bratem przenosiłam meble i różne ciężkie rzeczy i nie płakałam i nie miauczałam. Nawet kiedyś jako nastolatka robiłam sama przemeblowanie w swoim pokoju całkiem sama i też dałam radę! Fakt, że może jestem ciut silniejsza niż przeciętna kobieta, ale wiem,że kobiety dają radę same zrobić wiele rzeczy tylko wmawiano im od dziesięcioleci, że nie dadzą rady, że od tego jest facet i wiele z tych kobiet ma to zakorzenione w główkach. Mnie też to denerwuje, że niektóre kobiety robią z siebie takie niedorajdy i proszą o wszystko mężczyzn, bo doskonale wiem że potrafią zrobić to same, tylko ktoś im wmówił, że jest inaczej.

ocenił(a) serial na 9
soldier175

Anja Rubik jest feministką. Również Magdalena Cielecka, Aneta Kręglicka, Martyna Wojciechowska i wszystkie spać ze zgryzoty nie mogą, że nie mają u Ciebie szans :-DDD

ocenił(a) serial na 6
e_wok

One są feministkami, bo np. jako modelki były traktowane przedmiotowo, brały zlecenia za seks, nikt ich nie zmuszał, wybrały taką drogę kariery dla dużej kasy.
Wojciechowska została zgwałcona gdzieś w Afryce, tam faktycznie jest dyskryminacja i w takich krajach powinna walczyć.

ocenił(a) serial na 7
soldier175

Aha, a więc w przypadku modelek feminizm da się logicznie wytłumaczyć przedmiotowym traktowaniem (i to na własne życzenie). Tymczasem reszta kobiet świata nie doświadcza w żadnych okolicznościach uprzedmiotowienia (bo wystarczy, że nie ma takiego życzenia), dlatego ich feminizm stanowi fanaberię?
Imponuje mi Twoja logika. Gdzie Ty żyjesz? Znasz w ogóle jakiekolwiek kobiety?

ex_machina_durejko

No przecież kobiety w Polsce nie są gwałcone i molestowane przez Polaków. Nigdy w życiu. Polscy faceci takich rzeczy nie robią, to ideały. Jeśli jakaś kobieta w Polsce narzeka, że została zgwałcona przez Polaka, to tylko taka, co sama chciała, a potem się rozmyśliła.

ocenił(a) serial na 6
lily333

Dla ciebie Polska to jest to najgorsze co może się przytrafić kobiecie, a jak ktoś napisze, że w Polsce kobiety mają bardzo źle, to dostajesz dziwnego podniecenia. To jakiś fanatyzm.

soldier175

Nie jest najgorsze, ale nie jest najlepsze.

lily333

gdzie jest wg ciebie najlepiej? gdzie nie ma gwałtów?

lily333

gwałt to przestępstwo, a nie dyskryminacja, czy ty w ogóle wiesz co piszesz?

symourbutts

Nie wiem, do czego pijesz.

Nie ma miejsc bez gwałtów, ale ważny jest sposób postępowania z ofiarami.

ocenił(a) serial na 9
soldier175

Nie Wojciechowska tylko Pawlikowska, nie w Afryce, tylko w Amsterdamie, przez białego Europejczyka, nawiasem mówiąc

soldier175

Co ty bełkoczesz? No tu to mnie powaliłeś. Czyli według Ciebie ja jestem jakiś gorszym człowiekiem xD Boże święty. Gdzie ja żyję...

ocenił(a) serial na 6
rammsteinbitch

Sama sobie dopowiadasz, polecam ci filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=hCbX8HvcQpc

soldier175

Ja sobie dopowiadam, ty pleciesz głupoty, żyć - nie umierać ;)

soldier175

Facetów boli feminizm, boją się go inaczej po prostu mieliby wylane w to co one sobie tam 'bredza'. Taka jest prawda. Była kiedyś taka historyjka. Nie przytoczę dokładnie, ale sens chyba uda mi sie zachować.
Pewna grupa osób nie wierząca w Boga codziennie się spotykała i pokazywała środkowy palec w kierunku nieba. Zapytani czemu kierują ten gest ku niebu odpowiedzieli, że chcą pokazać, jak bardzo w Boga nie wierzą... Mam nadzieje, iż zrozumiesz analogię do antyfeminstów (pozwól, że stworzę takie słowo), jeżeli nie, to nie mój problem. Idę dalej się feminiścić, a Wy wyjdzcie z tego średniowiecza.

ocenił(a) serial na 6
rammsteinbitch

Że coś tam bredzicie to się z tobą zgodzę, ale serio myślisz że ktoś się boi feministek? Że pisze na forum swoje zdanie, to nie znaczy że jakoś walczę z wami, bez przesady.

soldier175

Czy ja mówię o walce? XD Czuję Twój strach aż tutaj ;)

soldier175

Poza tym, 'coś tam bredzicie', skąd wiesz, iż ja jestem feministką? xD skąd wiesz, że się utożsamiam z tą grupą mężczyzn i kobiet? Brawo Ty, Nagroda Darwina się należy ;)

ocenił(a) serial na 9
lily333

Brawo!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones